АМКУ перевірить продаж заводу «Більшовик»‎

Після численних заяв у експертному середовищі, стосовно дотримання конкуренції під час продажу столичного заводу «Більшовик»‎ Антимонопольний комітет (АМКУ) все ж таки почав перевірки, повідомляє «‎Перший Діловий».

АМКУ проявив таку ініціативу і вже досліджує наявність або відсутність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях учасників під час аукціону.

В Комітеті зазначили, що причинами цього розслідування стали наведені у ЗМІ факти щодо можливих неконкурентних дій покупців під час торгів. Йдеться про таємну змову бізнесменів Василя Хмельницького та Степан Черновецького про створення для себе вигідних умов приватизації «Більшовика»‎.

Завод було продано на торгах 27 жовтня. Очікувана ціна коливалася в районі декількох мільярдів гривень, а у Фонді держмайна говорили про п’ятнадцятьох потенційних учасників. В результаті «Більшовик» пустили з молотка за 1 млрд 400 тисяч, всього на 40 млн більше від стартової ціни. Попри привабливість ділянки, зокрема, 36 гектарів неподалік від центру Києва, до торгів дійшли лише двоє учасників, а сам аукціон тривав менше десяти хвилин.

В результаті перемогла на аукціоні компанія «Дженерал комерс», пов’язана з групою UFuture бізнесмена Василя Хмельницького. Основними її конкурентами були компанії «Інвест новація» та компанія «ІДК Каскад» Степана Черновецького, яку пов’язують з екс-депутатом Віталієм Хомутинніком. Одразу ж після аукціону у експертних колах конкурс розкритикували.

Джерело: “Перший діловий”