АМКУ через 5 років знайшов змову на тендері на будівництво мосту на Троєщину з

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ “Форма” і ТОВ “Еко-Буд Трейд” на загальну суму 182,5 млн грн за змову на тендері з виконання генпідрядних робіт на Подільському мосту через річку Дніпро в Києві.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

“Комітет встановив, що внаслідок змови переможцем стало ТОВ “Еко-Буд-Трейд”. З ним було укладено відповідні договори на загальну суму 6,1 млрд грн з ПДВ і компанія наразі будує мостовий перехід”, – зазначається у повідомленні.

Зазначені компанії також позбавлені права участі в публічних закупівлях на три роки.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, засновником ТОВ “Еко-Буд Трейд” (Київ) вказані Максим Половко (55%) і Валерій Міщенко (45%). Згідно з фінансовим звітом компанії за 2020 рік, її виручка склала 1,8 млрд грн, чистий прибуток – 1,4 млн грн.

Засновниками та бенефіціарами ТОВ “Форма” (Запоріжжя) в реєстрі вказані Олександр, Михайло, Ольга та Інна Федотови. За підсумками 2020 року компанія отримала 2,6 тис. грн чистого збитку, чистий дохід був відсутній.

Як повідомлялося, КП “Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва” у березні 2017 року за результатами тендерів акцептувало дві пропозиції ТОВ “Еко-Буд-Трейд” на виконання генпідрядних робіт з будівництва Подільського мостового переходу на загальну суму 6,1 млрд грн.

Першим засновником “Еко-Буд-Трейд” був Дмитро Кириченко із с. Росава у Київській області. Нинішній власник – колишній кандидат у депутати Київради від БПП Максим Половко – через ланцюжок партнерів пов’язаний з компаніями, близькими до директора КП “Житлоінвестбуд-УКБ” В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-глави Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та президента АТ “ХК” Київміськбуд”.

Директором “Еко-Буд-Трейд” з березня 2016 року був Сергій Васильович Драч, колишній перший заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а до того – голова наглядової ради вищезгаданого “Київміськбуду”.

Нагадаємо, Подільський мостовий перехід будується з 1993 року. За даними Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, у 2012 році кошторис проекту становив 7,63 млрд грн. Із цієї суми на початок 2016 року було освоєно 3,68 млрд. грн. 

Джерело: “Цензор”