Американці планують збудувати на Місяці ядерний реактор

НАСА і Міненерго США оголосили про намір почати збір пропозицій по будівництву атомного реактора на Місяці.

Як було оголошено днями на засіданні Комітету з технологій, інновацій та інженерії Консультативної ради НАСА, в кінці вересня або початку жовтня планується опублікувати запит на попередній збір та оцінку проєктів. Вибір компанії-розробника повинен бути зроблений на початку 2021 року.

Завдання — вже в 2027 році розмістити на Місяці атомний реактор, який дозволить забезпечувати енергією модулі з людьми і устаткуванням, які знаходяться там, особливо під час двотижневої місячної ночі, коли немає можливості використовувати сонячні батареї. Ця ж модель може бути використана і при колонізації Марса.

Передбачається, що на Місяці на перших порах буде потрібно ядерний реактор потужністю 10 кВт. Швидше за все, вчені намагатимуться зробити його на низькозбагаченому урані, оскільки використання високозбагаченого (збройного) урану викликає побоювання в плані безпеки.

Що цікаво, Міненерго США і НАСА з 2015 року розробляють проєкт Kilopower — компактного ядерного реактора для космічних кораблів на високозбагачений уран. Дослідний зразок потужністю 1 кВт і висотою 1,9 метра був випробуваний в пустелі Невада в 2018 році, тоді він пропрацював 20 годин. У 2019 було заявлено, що до 2022 року Kilopower буде готовий до льотних випробувань. При цьому творці обіцяють перевести його на низькозбагачений уран без значної втрати потужності

Джерело: https://cikavosti.com/ssha-mayut-namir-pochati-budivnicztvo-atomnogo-reaktora-na-misyaczi/#hcq=3xSc2as