80 мільйонів – за дерев’яні сходи: кому та за які роботи заплатив Кличко

Ще нещодавно соцмережі раділи появі нових сходів з київських пагорбів на Поділ. Звісно, хтось критикував за відсутність пандусів, але більшість казали, мовляв, чудовий проект європейського рівня.

Але згодом небайдужі кияни вирішили дізнатися, скільки коштів Кличко витратив на реконструкцію та кому заплатив.

Виявилось, що за цю красу місто заплатило понад 80 мільйонів гривень, адже було оголошено не один тендер на реконструкцію, а цілих три.

“Замовник робіт з реконструкції сходів від провулку Десятинного до вулиці Гончарної та благоустрою території в межах пішохідної алеї до Андріївського узвозу комунальне підприємство “Інженерний центр”. Вартість будівельно-монтажних робіт 82 447 103 грн. Ці роботи здійснило ТОВ “Будсервіс 2”, – пише юрист Клим Братківський.

Тож якщо зазирнути на офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України “ProZorro”, то можна побачити, що відбулося кілька тендерів, які стосувалися реконструкції та благоустрою території в межах пішохідної алеї до Андріївського узвозу”.

Замовником робіт виступало комунальне підприємство “Інженерний центр” виконавчого органу Київської міської ради. Виконавцем стало – ТОВ “Будсервіс 2”.

Спочатку, у 2017 році, ця компанія виграла тендер на суму 31 мільйон 349 тисяч 859 гривень.

Спочатку, у 2017 році, ця компанія виграла тендер на суму 31 мільйон 349 тисяч 859 гривень.

Потім, у 2018-му ще один – на суму 36 мільйонів 206 тисяч 061 гривень.

А між тим відбулась й закупівля додаткових будівельних робіт на суму 14 мільйонів 897 тисяч 702 грн.

Тобто виходить, що загалом на реконструкцію сходів Київ витратив понад 82 мільйонів гривень.

Наступне запитання – кому ці гроші столиця заплатила?

Директором та власником ТОВ “Будсервіс 2” є Дмитро Поливода.

“Хто такий Поливода Дмитро Миколайович? Він 1979 року народження, реєстрація в місті Донецьк. Це має значення для ідентифікації особи, оскільки інформації в Інтернеті про цю особу майже немає. Відомо, що 18.06.2006 був заарштований податковою міліцією Донецької області за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України, проте з 2010 року (з часу президентства Януковича) про подальшу долю кримінальної справи нічого невідомо”, – говорить Братківський.

Він додає, що Поливода є юристом та адвокатом, а з січня 2013 року по червень 2016-го був приватним підприємцем на єдиному податку, але припинив діяльність, як ФОП – надавав послуги у сфері права. І жодного досвіду керування будівельним підприємством у нього немає.

Тим часом заступник голови КМДА Олександр Спасибко говорить, що реконструкція сходів на Старокиївський горі коштувала 15 мільйонів гривень.

За словами Олександра Спасибка, сходи спроектовано як збірну монолітну залізобетонну конструкцію та передбачено і виконано улаштування декоративних накладок із зносостійкої та вологозахищеної термодеревини на сходинках.

“Загальна ж вартість проекту реконструкції та облаштування всієї території частини туристичного маршруту склала 89,3 млн грн. За ці кошти проектом передбачено і виконано цілу низку робіт: організацію пішохідного руху з зонами відпочинку, благоустрій та озеленення території, будівництво одноповерхової будівлі громадської вбиральні, встановлення “тривожної” кнопки, встановлення камер відеоспостереження на сходах та алеї, зони доступу до WI-FI, встановлення лав, облаштування оглядових майданчиків. Виконані інженерні укріплення – підпірні стіни для захисту від зсувів, створено штольневу дренажну систему для відводу вод зі схилів”, – йдеться у повідомленнні Спасибка.

Також “усі прибори освітлення для забезпечення енергоефективності розроблені за технологією LED у вандалостійкому виконанні. Освітлення сходів спроектовано у перилах на шині LED”.

“Тому поділити загальну вартість на сходинки і видавати цю цифру в інформаційний простір є абсолютно некоректним. Ніяким чином не можна розподілити на сходинки вартість цілого проекту благоустрою схилів”, – зауважив заступник голови КМДА.

Братківський показав на фото, як це усі “прибори освітлення у вандалостійкому виконанні”:

“Просто витрачено на всі сходи понад 89 мільйонів гривень. На сходи. Я в курсі, що крім сходинок, перил і підсвічування на сходах встановили тривожну кнопку, камери відеоспостереження. Є зони доступу до Wi-Fi. Облаштовані оглядові майданчики, встановлені нові лавки та урни. Але не за такі ж гроші !!! Тому що на будівельні роботи за документами витрачено майже 82,5 мільйони гривень – це більше 3 мільйонів доларів США за актуальним курсом. А значить кожна сходинка обійшлася нам з вами в 334 000 гривень або в трохи більше ніж в 12 500$”, – написав у соцмережі нардеп Борислав Береза.

http://kv.hromady.com.ua/2018/07/25/80-miljoniv-za-derev-yani-shody-komu-ta-za-yaki-roboty-zaplatyv-klychko/