8 способів швидко зняти стрес

Як прийти в себе, коли ви в стресі, не можете впоратися зі своїми емоціями або дуже збуджені? Тереза Борчард, письменник і автор блогу про депресію Project Beyond Blue, ділиться своїми улюбленими вправами.

Зняти стрес можна за лічені хвилини
Я завжди була дуже чутливою людиною. Я легко приходжу в збуджений стан, а потім довго не можу заспокоїтися. Багато років я шукала, пробувала, комбінувала один з одним техніки релаксації. Зрештою я відібрала для себе десяток вправ, які поєднують в собі кілька рис – простота, ефективність, оперативність. Ви можете робити їх будинку, на роботі, під час прогулянки з дітьми. Частина вправ взяті з книги Лорен Брукнер “Як володіти собою і бути на висоті. Керівництво для дітей”, частина – з книги Елейн Ейрон “Надчутлива натура”.

1. Помасажуйте руки

Люди, які перебувають в стресі, часто потирають руки, стискають кулаки і розтискають кулаки, розчепірюють пальці. Наше тіло саме підказує нам способи впливу на нього. Помасажуйте долоні за допомогою легких далячих рухів в районі м’язів – так ви знімете напругу і перемкнете увагу на відчуття тіла. Плюс цієї вправи в тому, що ви можете використовувати її коли завгодно: сидячи за робочим столом, на нараді або вдома.

2. Закрийте очі

80% сенсорної стимуляції йде від очей. Закриваючи їх хоча б на деякий час, ми даємо мозку перепочинок. Люди з підвищеною чутливістю особливо потребують цього. Елейн Ейрон вважає, що для здорового життя їм потрібно проводити 9 годин в ліжку з закритими очима. Спати не обов’язково. Просто лежати і розслаблятися.

3. Зітхніть

Проста вправа, яка допомагає впоратися з порушенням. Зробіть вдих, порахуйте до п’яти і видихніть – теж на рахунок “п’ять”. Видих повинен бути гучним, як зітхання полегшення. Ви дійсно відчуєте, що вам стало легше.

4. Обійміть себе

Десятисекундні обійми можуть знизити ризик хвороби серця, перемогти стрес, зняти втому, зміцнити імунну систему. А якщо поблизу немає нікого, хто міг би вас обійняти? Обійміть самі себе. Просто обхопіть себе руками і міцно стисніть. Завдання цієї вправи – повернути природне відчуття тіла. Нагадуючи тілу про його межі, вагу і положенні в просторі, ви даєте своєму вестибулярному апарату сигнал: все в порядку, можна розслабитися.

5. Спробуйте зрушити стіну

Упріться в стіну руками і натисніть всім тілом протягом 5-10 секунд. Ця вправа допомагає скинути зайву напругу і, як і попередня, відновлює відчуття тіла. Коли ви переносите вагу свого тіла на тверду, нерухому поверхню і відчуваєте силу гравітації, ваша нервова система відновлює контроль над тілом. На несвідомому рівні це відчуття стабільності впливає і на психологічний стан.

6. Прийміть “позу Супермена”

“Ляжте на живіт, – радить Лорен Брукнер, – простягніть руки перед собою і зафіксуйте в цьому положенні. Точно так же витягніть ноги. Залишайтеся в цій позі протягом 10 секунд. Це дуже гарна вправа, якщо ви відчуваєте занепокоєння, тривогу або просто дуже збуджені”.

7. Струсніться

Кажуть, що стрес – це струс для організму. Але струс в буквальному сенсі – відмінний спосіб боротися зі стресом. Його використовують навіть тварини. Наприклад, антилопи “струшують” з себе страх після того, як рятуються від хижака. Ви теж можете відчути це на собі. Потрясіть руками, ногами, всім тілом протягом 5-10 хвилин. Ви відчуєте полегшення.

8. Надуйте уявну мильну бульбашку

Моє улюблене вправу з книги Брукнер. Вона описує його так: “Зробіть п’ятисекундний вдих і п’ятисекундний видих. Уявіть, що у вас в руці паличка для видування бульбашок. Вам потрібно дути в уявне колечко. Але обережно – так, щоб “бульбашка” не луснула завчасно. Складіть губи трубочкою і рівномірно, але з силою видихайте протягом п’яти секунд”. Ця вправа допомагає відновити ритм дихання і нервовий тонус.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply