8 грудня: вибори чи новий закон про столицю?

Голосування за законопроєкт «Про столицю» може відбутися у Верховній раді 8 грудня.

Про це РБК-Україна повідомило джерело у фракції «Слуга народу».

Співрозмовник видання заявив про ймовірність голосування за згаданий законопроект, але уточнив, що він ще не зареєстрований.

«Це ймовірно, але законопроєкт ще не зареєстрований», – сказав співрозмовник.

З його слів, за підготовку документа відповідають народні депутати від «Слуги народу» Дмитро Гурін і Віталій Безгін, які входять до профільного комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Раніше політолог Дмитро Васильєв в ефірі програми «Треба поговорити» заявив, що 8 грудня уже можуть відбутися вибори у Києві.

«Готується закон про столицю, і, якщо цей закон буде прийнятий у ВРУ (а зважаючи на те, як ці закони швидко приймають, він може бути прийнятий, імовірність 99,9%), тобто, вибори можуть бути призначені на 8 грудня у місті Києві. Представники «Слуги народу» чітко сказали про те, що місцеві вибори загальноукраїнські, на місцевому рівні, слід проводити тоді, коли буде завершена фаза реформи, децентралізації. Тобто, мають утворитися ті ОТГ, які ще не об’єднані, а це приблизно до 900. Має бути рішення щодо районів, чи будуть вони укрупнені і яким чином. І має бути рішення щодо регіонів, хто буде керувати регіонами, чи це будуть префекти, чи це будуть голови ОДА, як це є зараз», – зазначив він.