5 помилок, які ви робите на початку робочого дня

Перші 10 хвилин робочого дня впливають на нашу ефективність протягом наступних 8 годин. Розбираємося, чого не треба робити вранці, щоб бути продуктивною протягом всього дня.
Почніть день правильно

Якщо ми ледь не запізнилися і, з’явившись нарешті на робочому місці, тут же безсистемно зависли в переповненій поштовій скриньці, сфокусуватися на чому-небудь корисному буде непросто.

Приходити на роботу строго до початку робочого дня

Ви можете зіпсувати свій робочий день ще до того, як він почався. Згідно з дослідженнями, керівництво воліє совам жайворонків і насправді має властивість помічати тих, хто з’являється в офісі пізніше інших. Зауважте, не запізнюється, а просто приходить трохи пізніше за інших.

Безпомилково визначаючи таких людей, керівники схильні давати їм більш низькі оцінки, ніж ті заслуговують, просто тому, що вони потрапляють в їх поле зору не в найкращий час.

А ті, хто приходить на роботу раніше, навпаки, автоматично визнаються найбільш свідомими співробітниками і вище цінуються, незалежно від результатів їх праці. Навіть якщо причина “свідомості” криється в особливостях розкладу ранкової електрички.

Зберігати мовчання

Похапцем хапатися за роботу, ігноруючи присутніх, – погана стратегія, яка не дасть вам ніяких бонусів. Набагато продуктивніше витратити дорогоцінний час, щоб привітати колег. Окрім дотримання правил етикету, це допоможе налаштуватися з ними на одну хвилю, особливо якщо ви прийшли в офіс пізніше інших.

Зовсім неприпустимо пропускати вітання, якщо ви керівник. Буркнути собі під ніс “всім привіт” – теж не кращий варіант, навіть якщо ви закінчений соціопат.

Ваші співробітники – ваша команда, і ви повинні хоча б робити вигляд, що вам не все одно, в іншому випадку ви ризикуєте втратити їх лояльність і навіть повагу, які не замінить ніяка компетентність і ніякі навички з управління складними системами.

Пити каву до 9:30

Ранкова кава – справа свята, і в цій офісній звичці немає нічого поганого, якщо ваш робочий день починається о 10 ранку. Останні дослідження впливу кави на людський організм вказують на те, що найкращий час для того, щоб попити кави, настає після 9:30. Але не раніше.

Це пов’язано з рівнем кортизолу – “гормону стресу”, що регулює в тому числі рівень нашої енергії. У більшості людей рівень кортизолу в крові досягає піку з 8 до 9 години ранку.

Це означає, що в цей час наш організм не потребує додаткового кофеїнового допінгу. Більш того, зловживання кавою в даний період сприяє розвитку кофеїнової залежності.

Тому, якщо ви починаєте працювати в 9 ранку або раніше, перенесіть свою першу перерву на каву на більш пізній час, коли ваш організм дійсно потребуватиме дозаправки енергією.

Відповідати на кожне повідомлення

Не встигли сісти в крісло і включити комп’ютер, як тут же одержимо кидаєтеся розбирати все, що звалилося на “Вхідні” за ніч? А ось і даремно.

Буде набагато краще, якщо ви витратите перші 10 хвилин свого робочого дня на швидке “сканування” і оцінку вхідної кореспонденції на предмет її важливості.

Такий підхід допоможе вам визначити пріоритети і зрозуміти, чи є в пошті що-небудь термінове. Крім того, ви складете план, як і коли відповідати на інші листи.

Хапаємося за роботу без чіткого плану дій

Швидше за все, ви втрачаєте час даремно, перескакуючи з однієї справи на іншу і в результаті не встигаючи вирішити самі пріоритетні завдання.

Перед тим як взятися за роботу, переконайтеся, що у вас є чітке розуміння того, що потрібно зробити в першу чергу.

Немає нічого поганого в тому, щоб скласти список найбільш пріоритетних справ і тверезо оцінити час, який ви витратите на кожне з них. Крім того, не забудьте подивитися в календар.

В іншому випадку ви ризикуєте бути спійманим зненацька повідомленням про давно заплановану нараду, до якої ви забули підготуватися, тому що героїчно боролися з квартальним звітом.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply