300 російських політв’язнів можуть обміняти на колаборантів з України

Список із 300 прізвищ російських політв’язнів передали представникам українського проєкту “Хочу жити” члени виконавчої ради з’їзду народних депутатів Російської Федерації Ілля Пономарьов і Максиміліан Андронніков, повідомляє FREEДОМ.

У списку, зокрема, 166 осіб, які в Росії мали стосунок до партизанського руху. Їх звинувачують у тероризмі, вони здійснювали напади на об’єкти інфраструктури та на військові заводи. Ці росіяни після обміну зможуть уже в Україні продовжити боротьбу проти режиму президента РФ Володимира Путіна або зможуть потрапити до третіх країн.

“300 російських політв’язнів, які так чи інакше мали відношення до антивоєнного опору і до силового опору. У цьому сенсі це сильно відрізняється від списку ліберальних політв’язнів. Тому що це ті люди, які чітко виступили проти війни. Це принципово нова історія. Досі були обміни військовополоненими. І з точки зору України — вона хоче не порушити сформований процес з обміну військовополонених на військовополонених, а робити обмін політв’язнів, які перебувають у Росії, на колобарантів в Україні”, — розповів російський опозиційний політик Ілля Пономарьов.

На зустрічі з представниками ініціативи “Хочу жити” представник легіону “Свобода Росії” високо оцінив старання української сторони щодо досягнення миру.

“Те, що зараз зробила Україна — це місток у майбутнє. Надання нам, російським добровольцям, можливості боротися за свободу України, є величезною честю. Підтримка людей, які зараз всередині Росії в умовах дуже жорстоких репресій борються з путінським режимом і намагаються наблизити закінчення війни, дуже цінна”, — сказав заступник командира легіону “Свобода Росії” з позивним “Цезар”.

В українському Головному управлінні розвідки (ГУР) заявили, що готові підтримати громадян Росії, які виступають проти диктатури Путіна.

Представник української розвідки Андрій Юсов повідомляє, що під формальні критерії обмінного фонду підходять дві категорії людей — це росіяни, засуджені за так званими “антивоєнними” статтями, а також росіяни та українці, засуджені або підозрювані за статтями про колабораціонізм і співпрацю з державою-агресором.

“На території Росії є багато людей, які постраждали за антивоєнну позицію, за підтримку України, виступили проти геноцидної війни путінської Росії і отримали драконівські реальні терміни. Вони не побоялися висловити свою громадянську позицію. Світ не повинен про них забувати, і Україна постарається їх повернути. Вони підтримали Україну, і Україна повинна їх підтримати”, — сказав представник ГУР Міністерства оборони України в коментарі “Настоящему Времени” Андрій Юсов.

Джерело: UA|TV