28 квітня в Києві відбудеться радіофестиваль «Український рок-заколот» для слухачів з Донбасу

Його організатор, лідер групи Taruta Євген Романенко розповість про формат цього заходу, завдяки якому українську рок-музику зможуть почути її любителі як в Києві, так і на Донбасі

Олена Бадюк: Минулого разу ви в нас у студії розповідали про свою ініціативу створення скверу пам’яті Василя Сліпака. На якому етапі збір підписів?

Євген Романенко: Громадська спілка «Музичний батальйон» ще минулої осені вийшли з гарною ініціативою – створити на Подолі у столиці на розі вулиць Андріївський узвіз і Боричев Тік арт-сквер імені Героя України, соліста Національної паризької опери Василя Сліпака. Це не пересічна людина, і на жаль, про нього дізналися в Україні тоді, коли він загинув. Так буває з усіма пророками, яких, як відомо, на власній батьківщині ніколи немає. В 2016-му році він загинув від кулі снайпера, перебуваючи на фронті.

«Музичний батальйон» виступив з ініціативою присвятити нашому герою сквер, але зробити його арт-сквером, таким майданчиком, де б кияни і гості столиці постійно б на вихідних під час гарної якоїсь сонячної днини слухали б якусь справжню українську музику, і українську не за паспортом, а саме – за духом.

Василь Сліпак жив на Подолі, і його брат Орест розповідав, що у Василя була мрія, щоб на Узвозі завжди звучала українська пісня. Шануючи пам’ять героя, ми зараз ініціювали збір підписів на сайті Київської міської державної адміністрації під петицією, автором якої є я, про створення арт-скверу імені Василя Сліпака.

На даний момент зібрано понад половини голосів, і в нас залишилося 12 днів, щоб зібрати ще 4 тисячі голосів. Тому я дуже прошу у всіх небайдужих підписати цю петицію.

Ми вже цього року розпочали сезон творчих вечорів на Андріївському узвозі, минулого тижня на вихідних там звучала українська музика, і цієї суботи, 28 квітня, с 12 до 16 години там знову лунатиме різноманітна українська музика. І оперний спів, і українські барди, і українські рок-музиканти, але вони будуть це робити камерно, акустично, тому що ми поважаємо всіх, хто там живе і працює, і ми ще минулого року домовилися, що в нас буде акустична не дуже голосна музика, щоб ми нікому не заважали.

Олена Бадюк: 28 квітня ви плануєте провести радіофестиваль, і називається він «Український рок-заколот». На яку аудиторію може поширитися цей український контент?

Євген Романенко: Так, ввечері в новому Докер пабі на Подолі спільно з «Армією FM» робимо мій авторський фестиваль, який називається «Український рок-заколот». Це поки єдина FM, яка працює на українську армію і яка транслюється в FM-діапазоні на Донецьку та Луганську область.

Мій проект має три мети: ми показуємо на Луганську та Донецьку області, що в Україні є багато якісної, сучасної української музики. Тому раз на місяць в ефірі «Армії FM» будуть звучати три українські гурти та будуть запрошені спеціальні гості. Вони презентують себе для мешканців цих областей, обираючи найкращі свої треки. А в паузі зі спеціальним зірковим гостем ми будемо говорити про ці колективи, і про український шоу-бізнес.

28 квітня з 21 до 23 вечора в нашому ефірі з’являться перші класні гурти, а зірковим гостем виступатиме Едуард Діля Приступа, який є одним з трьох засновників гурту «Танок на Майдані Конго».

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/28-kvitnya-v-kyyevi-vidbudetsya-radiofestyval-ukrayinskyy-rok-zakolot-dlya-sluhachiv-z-donbasu