25 мегаполісів світу відповідальні за понад половину всіх викидів парникових газів

Особливо великі забруднювачі – мегаполіси Азії, як-от Шанхай або Токіо.

Усього 25 найбільших мегаполісів, здебільшого китайських, спричиняють більш ніж половину, а саме 52%, парникових газів.

Такі результати дослідження група китайських учених опублікувала у Frontiers in Sustainable Cities, передає EurekAlert.

Науковці з’ясували, що на міста випадає понад 70% від усіх викидів — і це при тому, що такі населені пункти займають лише 2% площі Землі.

Зокрема, вони проаналізували обсяги викидів 167 міст у 53 країнах світу, а саме: у Північній та Південній Америці, Європі, Азії, Африці та Океанії.

Зазначається, що незалежно від того, на якій стадії економічного розвитку була та чи інша держава — масивні викиди були зафіксовані всюди. Проте мегаполіси Азії (наприклад, Шанхай або Токіо) – особливо великі забруднювачі.

Головні висновки вчених:

1. 52% емісії парникових газів випадає на 25 найбільших міст.

2. Міста Європи, Австралії та США виділяють значно більше парникових газів на душу населення, ніж міста країн, що розвиваються.

3. Два головних джерела викидів – стаціонарна енергетика (електростанції на викопному паливі та обладнання для вироблення промислового тепла) і транспорт. На третьому місці – залізні дороги, морський транспорт і авіація.

4. Із 42 міст, які надали у відкритий доступ дані за досліджуваний період, 30 знизили річний показник викидів, перш за все Осло, Г’юстон, Сієтл і Богота. В окремих містах – Ріо-де-Жанейро, Куритиба, Йоганнесбург, Венеція – зафіксовано зростання.

5. 113 із 167 міст поставили перед собою різні цілі щодо скорочення емісії, тоді як 40 пообіцяли стати вуглецево-нейтральними.

Нагадаємо, що у 2015 році 170 країн підписали Паризьку угоду, зобов’язуючись обмежити середню річну температуру в межах 1,5° C, і почали ставити перед собою цілі щодо скорочення викидів парникових газів. Однак доповідь Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) 2020 року свідчить, що без серйозних і жорстких заходів середня температура продовжить рости і до кінця XXI століття досягне 3° C.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає, що настала пора активізувати заходи щодо запобігання стрімкому глобальному потеплінню, щоб не допустити підвищення температури на планеті більш ніж на 1,5 градуса Цельсія.

Також нагадаємо, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує різке зростання кількості викидів вуглецю (CO2) через відновлення світової економіки після пандемії, зумовленої COVID-19.

Джерело: “Екополітика”