130 громадян України переслідуються РФ з політичних та релігійних мотивів

РФ переслідує 130 громадян України з політичних та релігійних мотивів.

Серед ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники.

Про це заявила Уповноважена ВР із питань захисту прав людини Людмила Денісова у Facebook, передає APnews.

«Сьогодні – День українського політв’язня. Започаткований на противагу репресіям і жорстокості радянського режиму, у сучасній історії України цей день набув нового змісту, адже російська влада продовжує ув’язнювати українців і кримських татар, які виступають проти окупаційної влади та агресії Кремля», – прокоментувала вона.

Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні, у тому числі 2 жінки (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством, пояснила Денисова.

«У сім’ях українських політв’язнів Кремля залишилися без батьківської опіки та уваги 207 неповнолітніх дітей. Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув’язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, на свободу віросповідання», – написала вона.

Денисова додає, що звільнення українських громадян залишається пріоритетним завданням для України.